Paznokcie tytanowe — nowa moda

Paznokcie tytanowe - nowa moda

Każda kobieta marzy o pięknym, nienagannym manicure. Wiele z nich boryka się z problemem kruchych i łamliwych paznokci. Czasami pielęgnacja oraz suplementacja nie wystarczą, dlatego warto postawić na trwały manicure. Dzięki niemu zapuścisz wymarzonej długości paznokcie. Ostatnio hitem stał się manicure tytanowy. Na czym polega i jak samodzielnie wykonać go w domu?

Czym jest manicure tytanowy

Manicure tytanowy to potoczna nazwa stylizacji paznokci przy użyciu sypkiego akrylu lub systemu DIP. Nazwa podchodzi od składnika, który marki dodają do swoich produktów – dwutlenku tytanu. Za granicą określa się to mianem systemu DIP, co oznacza zanurzenie w delikatnym pudrze. By wykonać taką stylizację, nie potrzebujemy żadnej lampy do utwardzania. Sam produkt jest niezwykle trwały i zapewnia paznokciom odpowiednią ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Manicure tytanowy nie obciąża również paznokcia. W przypadku na przykład hybrydy czy żelu konieczne jest każdorazowe utwardzenie produktu pod lampą (tak zwana polimeryzacja lakieru). Produkty przeznaczone do manicure tytanowego utwardzają się pod wpływem powietrza. Dodatkowo w swoim składzie zawierają wapń oraz witaminy, które wzmacniają paznokcie. Taką stylizację możesz wykonać samodzielnie w domu lub skorzystać z usługi profesjonalnej stylistki.

Jak wykonać paznokcie tytanowe w domowym zaciszu


Domowa stylizacja będzie wymagała nie tylko odpowiednich produktów, ale także odrobiny wprawy. Nie martw się, trening czyni mistrza. Pamiętaj, że niektóre preparaty mogą różnić się między sobą, dlatego warto dokładnie przeczytać zalecenia producenta. Co trzeba kupić? Potrzebujesz przede wszystkim odtłuszczacza, bazy, aktywatora i topu. Niezbędny będzie również kolorowy puder. Najpierw nadaj swoim paznokciom odpowiedni kształt, odsuń skórki lub je wytnij. Następnie odtłuść płytkę przy użyciu odpowiedniego primera. Na całą płytkę paznokcia nałóż cienką warstwę bazy, a następnie włóż palec do pojemniczka z wybranym kolorem. Pamiętaj, że przyklejana się tylko w miejsce, którym była baza, w związku z czym nie musisz martwić się o zasypane skórki. Po wyschnięciu pierwszej warstwy ponownie nałóż kolorowy puder, a nadmiar możesz usunąć poprzez delikatne stuknięcie palcem o pojemniczek lub użyć cienkiego pędzelka. Teraz możesz nałożyć aktywator, który przyspieszy wysychanie. Ostatnim krokiem będzie pokrycie całego manicure warstwą topu. I już! Twoje paznokcie są gotowe! Pamiętaj, by po skończonej dokładnie zakręcić wszystkie buteleczki. W przeciwnym razie preparat bardzo szybko wyschnie i produkt trzeba będzie wyrzucić.

Jak usunąć stylizacja tytanową

Manicure tytanowy usuwa się podobnie jak hybrydę. Możesz do tego wykorzystać aceton lub dedykowany remover. Wystarczy delikatnie nasączyć wacik przyłożyć do płytki paznokcia, a następnie owinąć ją kawałkami folii aluminiowej lub założyć specjalne, plastikowe klipsy. Są wielorazowe i znajdziesz je w drogerii. Odczekaj kilkanaście minut. Preparat rozpuści lakier, a Ty będziesz mogła ponownie przygotować płytkę pod kolejną stylizację. Po każdym usunięcie lakieru pamiętaj również, by dokładnie oczyścić skórki oraz paznokieć od spodu. Tam również gromadzi się brud, pył i zanieczyszczenia. Po zmatowieniu możesz ponownie wykonać, wybierając inny kolor.

Zalety tytanowych paznokci

Rozpoczynając swoją przygodę z paznokciami tytanowymi w zasadzie nie potrzebujesz specjalistycznych urządzeń, jak na przykład lampa czy frezarka. Dzięki temu, że produkt utrwala się w kontakcie z powietrzem, manicure jest trwały. Odpowiednio zabezpieczone paznokcie będą prezentować się pięknie nawet do czterech tygodni. Dodatkowym atutem jest możliwość uzupełnienia powstałego odrostu bez konieczności ściągania całej stylizacji. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się wtedy, kiedy nie masz czasu na wykonanie manicure od podstaw. Pozwala również zaoszczędzić czas, gdyż samo jej wykonanie zajmie jedynie kilka chwil. Wiele osób uważa, że dzięki zminimalizowaniu ilości użytych produktów, jest również bezpieczniejszy dla płytki paznokcia. Jedynym problematycznym elementem może być usunięcie stylizacji wynikające z jej trwałości. Tutaj świetnie sprawdzi się frezarka, która przyspieszy cały proces. Możesz również posiłkować się pilnikiem.

Od indywidualnych preferencji zależy, na jaki rodzaj stylizacji postawisz. Paznokcie tytanowe to z pewnością ciekawa alternatywa dla osób, które borykają się z problemem łamliwych i kruchych paznokci, nie chcą stosować hybrydy lub żeli, a także na co dzień nie mają czasu na wizyty w salonach lub samodzielne wykonanie manicure. Zaopatrz się w niezbędne produkty i zobacz, jak pięknie prezentują się Twoje paznokcie.