Jak zadbać o paznokcie po zdjęciu manicure hybrydowego?

jak_zadbac_o_paznokcie_po_zdjeciu_manicure_hybrydowego

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim przez swoją trwałość. Po jego nałożeniu i utwardzeniu w lampie UV nie trzeba się martwić o odpryśnięcie lakieru, który utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę, a przede wszystkim oszczędność czasu, co jest niezwykle ważne dla kobiet, które mierzą się z obowiązkami w pracy i domu. Niestety po zdjęciu manicure’u może się okazać, że paznokcie są w fatalnej kondycji. Jak o nie wtedy zabrać?

Przyczyny osłabienia paznokci

Na kondycję paznokci wpływa wiele czynników. Ich stan zależy przede wszystkim od codziennej diety, w której nie może zabraknąć takich witamina jak A, z grupy B, C, E i H, a także minerałów: cynku, żelaza, magnezu i krzemu. Nie można także zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Osłabienie paznokci może wynikać z przechodzonych chorób, zmian hormonalnych lub osłabienia organizmu. Duże znaczenie ma także stres. Na płytkę wpływa również kontakt z detergentami, dlatego myjąc naczynia czy armaturę łazienkową, warto stosować delikatne środki albo zakładać gumowe rękawiczki. Przyczyną osłabienia paznokci są również zabiegi stylizacji. Bardzo często po nieumiejętnym założeniu i ściągnięciu lakieru hybrydowego płytka jest miękka, łamie się i rozwarstwia. Zdarza się, że pojawiają się na niej białe plamy. To samo może zdarzyć się przy używaniu zmywacza z acetonem.

Jak zregenerować osłabione paznokcie?

Jeżeli po zdjęciu manicure’u hybrydowego Twoje paznokcie są widocznie osłabione, rozdwajają się i łamią, to warto na jakiś czas zaprzestać zabiegów stylizacyjnych. Bardzo ważne, by usunąć dokładnie lakier. Następnie za pomocą pilniczka lub frezarki maksymalnie skróć płytkę, ponieważ zniszczone paznokcie łatwo zahaczyć na przykład o ubranie. Dodatkowo płytka łatwiej i szybciej się zregeneruje. Zaopatrz się w odżywkę lub serum, która dostarczy paznokciom niezbędnych składników odżywczych. Na rynku znajdziesz produkty, które sprawią, że płytka stanie się mocniejsza, zdrowsza i nie będzie się łamać. Pomogą także pozbyć się nieestetycznych plam. Dostępne są także odżywki nadające paznokciom kolor. Warto wybrać kosmetyk dedykowany konkretnym problemom. Stosuj go według zaleceń na opakowaniu. Dobrym rozwiązaniem będzie także wcieranie oliwki z witaminami lub naturalne olejki roślinne. Doskonale sprawdzi się olejek arganowy, rycynowy, jojoba, migdałowy, z awokado, a także oliwa z oliwek. Możesz również sięgnąć po kapsułki witaminowe.

Zadbaj także o swoją dietę. Pij dużo wody, a także naparów z pokrzywy i skrzypu. Dostarczają one żelaza, wapnia i krzemu, a także witamin B, C i E.  W jadłospisie nie może zabraknąć orzechów, migdałów lub pestek słonecznika, bogatych w kwasy tłuszczowe i minerały. Do wzmacniania paznokci przyczyniają się także rośliny strączkowe, mleko, produkty nabiałowe oraz jaja, które dostarczają białka, cynku i siarki. Wymienione składniki to główne budulce keratyny, z której składa się paznokieć. Do diety warto również wprowadzić morele i truskawki, a z warzyw: cebulę, rzodkiewkę, brokuły, kalafiora, czosnek, kapustę i chrzan.

jak_zadbac_o_paznokcie_po_zdjeciu_manicure_hybrydowego 14.2
Jak zregenerować osłabione paznokcie?

Zniszczona płytka paznokcia wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz dostarczenia niezbędnych składników odżywczych, które wspomogą jej regenerację. Oprócz stosowania dedykowanych kosmetyków warto zadbać o odpowiednią dietę. Dzięki temu Twoje paznokcie znowu staną się piękne, zdrowe i mocne, co umożliwi Ci powrót do ulubionego manicure’u hybrydowego!