Dieta Adele – na czym polega dieta SirtFood?

dieta_adele_na_czym_polega_dieta_sirtfood

O spektakularnej metamorfozie Adele słyszał już chyba każdy. Piosenkarce udało się schudnąć ponad 40 kilogramów! Takie efekt udało jej się osiągnąć stosując dietę sirtfood, która nie tylko wspomaga utratę zbędnych kilogramów, ale można dzięki niej utrzymać młody wygląd na dłużej. Dowiedz się, na czym polega ten sposób żywienia i jak wprowadzić go do swojego jadłospisu!

Kilka słów o diecie sirtfood

Twórcami diety sirtfood są Aidan Gogginsa i Glen Mattenz, którzy w 2016 roku opracowali innowacyjny system żywienia, wspomagający odchudzanie oraz utrzymanie młodego wyglądu. Polega na takim doborze produktów w jadłospisie, by przyjmowane polifenole aktywowały sirtuinę. Białko odpowiada za regenerację organizmu, poprzez hamowanie lub zatrzymywanie przemiany materii. Dieta przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych oraz do regulacji starzenia się komórek. Cały czas trwają badania nad pozytywnym wpływem sirtuin na poprawę zdrowia u osób chorujących na insulinoodporność, cukrzycę, otyłość, Parkinsona czy Alzhaimera.

Pierwszy etap diety sirtfood

Dieta Adele dzieli się na trzy etapy. Pierwszy trwa tydzień. Decydując się na rozpoczęcie przygody z sirtfood, należy przygotować się na ścisłe przestrzeganie mocno ograniczonej ilości kalorii oraz spożywanie wyszczególnionych produktów. Na początku przyjmuje się jedynie 1000 kcal pod postacią trzech koktajli warzywnych i jednego posiłku stałego. Zielony sok przygotowuje się blendując zielone warzywo liściaste (na przykład pietruszkę, jarmuż czy rukolę), niskokaloryczny owoc (jabłko, jagody, truskawki lub czerwone winogrona), łodygę selera naciowego, sok z cytryny i bogaty w antyoksydanty dodatek superfood, którym może być na przykład siemię lniane, awokado lub orzechy włoskie. Posiłek z kolei może składać się na przykład z grillowanego kurczaka lub tofu z dodatkiem kaszy gryczanej, sosu chilli i warzyw. Od czwartego do siódmego dnia diety Adele kaloryczność jadłospisu podnosi się do 1500 kcal. Przyjmuje się wtedy dwa zielone koktajle oraz dwa posiłki. Na tym etapie nie można spożywać produktów, które zawierają cukry proste. Zakazane są słodycze, soki owocowe, chipsy, piwo i inna żywność o wysokim indeksie glikemicznym.

Drugi etap diety Adele

Drugi etap rozpoczyna się od 8. dnia utrzymywania diety i trwa przez następne dwa tygodnie. W jadłospisie można znaleźć trzy posiłki stałe oraz jeden zielony koktajl. Dania należy przygotowywać z zalecanych produktów (na przykład z kaszy gryczanej, soi, ciecierzycy, tofu, jabłek, gruszek, truskawek, kaparów, cykorii czy gorzkiej czekolady). Nie trzeba już ściśle przestrzegać restrykcji kalorycznych, jednak nadal należy pilnować, by nie przekraczać dziennego zapotrzebowania.

dieta_adele_na_czym_polega_dieta_sirtfood 15.2
Przeciwwskazania do stosowania diety sirtfood

Trzeci etap diety sirtfood

Etap końcowy trwa od 15. dnia diety. Oprócz utrzymywania zdrowej, zbilansowanej diety opartej na produktach bogatych w antyoksydanty (oregano, curry, truskawki, jeżyny, jabłka, zielona herbata, kawa, oleje roślinne, buraki, czy czerwone wino)  należy wprowadzić także aktywność fizyczną. Na posiłki doskonale sprawdzą się na przykład musli sirtfood, czy pierś z kurczaka z kaszą gryczaną, sosem chilli, jarmużem i pomidorem.

Przeciwwskazania do stosowania diety sirtfood

Dieta Adele opiera się na zaleceniach oraz zdrowych produktach, które poleca się spożywać przy tradycyjnych sposobach żywienia. Nie wszystkim jednak może służyć drastyczne obniżenie kaloryczności. Warto więc jej stosowanie skonsultować z lekarzem lub dietetykiem, szczególnie jeśli masz problemy zdrowotne. Okres diety 1000 kcal na szczęście trwa bardzo krótko, dzięki czemu negatywne skutki nie powinny być odczuwane.

Dieta sirtfood to świetny sposób, by pozbyć się zbędnych kilogramów oraz zachować młody wygląd na dłużej. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń w jadłospisie i spożywanie odpowiednich produktów. Na końcowym etapie pojawia się aktywność fizyczna. Możesz postawić na pilates, nordic walking albo inne treningi cardio. Wybierz dietę, która całkowicie odmieniła Adele!