Aqua aerobik – dlaczego warto ćwiczyć w wodzie?

aqua_aerobik_dlaczego_warto_cwiczyc_w_wodzie 5.2

Aqua aerobik to popularna forma fitnessu, która zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Trening polega na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń przy wykorzystaniu oporu wody. Zajęcia odbywają się w grupie pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Istotna jest także muzyka, która nadaje odpowiednie tempo. To dobry sposób na poprawę kondycji oraz wysmuklenie sylwetki. Sprawdź, jakie zalety niesie za sobą regularne uczęszczanie na aqua aerobik.

Jak wyglądają zajęcia aqua aerobiku?

Zajęcia aqua aerobiku znajdziesz praktycznie na każdym basenie. Trening może odbywać się przy różnej głębokości wody: płytkiej (sięgającej do pasa), średniej (do klatki) lub głębokiej (bez dotykania stopami dna). Ćwiczenia wykonuje się ze specjalnymi pasami zwiększającymi wyporność, dzięki którym na zajęciach poradzą sobie nawet osoby, które nie potrafią pływać. Istotną rolę odgrywa opór wody. Wymusza on włożenie większego wysiłku w wykonanie danej sekwencji ćwiczeń. Trening odbywa się w rytm dynamicznej muzyki. Instruktor stoi na brzegu i przeprowadza grupę przez kolejne etapy zajęć: rozgrzewkę, część wzmacniająco-kondycyjną bez i ze sprzętem (na przykład z piankowymi makaronami, hantlami, Betomicami lub ze specjalnymi rękawicami). Na końcu zazwyczaj odbywa się wyciszenie, połączone z delikatnym stretchingiem. Trening trwa od 30 do 60 minut.

Efekty uczęszczania na zajęcia aqua aerobiku

Ćwiczenia w wodzie doskonale wpływają na sylwetkę i kondycję. 45 minut zajęć pozwala spalić około 300 kalorii, co sprzyja utracie zbędnych kilogramów. Dodatkowo wykonywane sekwencje wzmacniają i uelastyczniają mięśnie oraz dotleniają organizm. Aqua aerobik zwiększa ruchomość stawów, nie obciążając ich przy tym. Przepływająca woda działa jak masaż, który zmniejsza cellulit oraz usprawnia krążenie. Dodatkowo eliminuje problem tak zwanych zakwasów po treningu. Ćwiczenia w grupie to świetny sposób na poznanie nowych osób oraz spotkania ze znajomymi. Rytmiczna muzyka, wydzielane endorfiny oraz panująca atmosfera poprawiają samopoczucie i napełniają pozytywną energią.

aqua_aerobik_dlaczego_warto_cwiczyc_w_wodzie
Efekty uczęszczania na zajęcia aqua aerobiku

Zajęcia aqua aerobiku – dla kogo?

Gimnastyka w wodzie to forma fitness praktycznie dla każdego. Zajęcia doskonale sprawdzą się dla osób, które chciałyby zmniejszyć masę swojego ciała oraz wyrzeźbić sylwetkę. Pomogą również tym, którzy od lat walczą z problemem cellulitu. Aqua aerobik to jeden z najmniej kontuzjogennych i najbezpieczniejszych form aktywności. Woda odciąża stawy, dlatego trening polecany jest osobom z nadwagą, chorującym na otyłość, a także ze schorzeniami aparatu ruchu czy problemami z kręgosłupem. Na aqua aerobik mogą uczęszczać kobiety w ciąży oraz osoby w podeszłym wieku.

Aqua aerobiku to świetny sposób, by zwiększyć swoją kondycję i poprawić sylwetkę. Takie zajęcia znajdziesz praktycznie na każdym basenie (na niektórych oprócz klasycznej formy tej aktywności, dostępne są także niecodzienne, na przykład aqua step, gdzie ćwiczenia wykonuje się na platformie, aqua pole, z wykorzystaniem pionowego drążka, czy hydrocycling, czyli trening spinning w wodzie.  Zajęcia sprawdzą się praktycznie dla każdego. Zapisz się już dziś i ciesz się świetnymi efektami.