Zadbaj o swój umysł i myśli i zmieniaj własną rzeczywistość na lepsze

Życie każdego z nas jest pełne wyzwań, stresów i napięć. Zdarza się, że trudnych sytuacji w jednym momencie mamy nadzwyczajnie dużo i trudno nam układać i zorganizować naszą codzienność tak, aby smutki nie miały na nią większego wpływu.

Obserwuj siebie i bądź świadomy

Zawsze bardzo trudne są wydarzenia związane ze śmiercią kogoś bliskiego, rozstanie z partnerem i wszystko, to co wywołuje w naszych sercach uczucie pustki i straty. Nie brakuje sytuacji, w których nasze życie zmienia się z dnia na dzień destabilizując całą codzienność. Czasem też zdarza się, że to drobne sytuacje wyprowadzają nas z równowagi. Niektóre osoby mężnie znoszą duże problemy i potrafią je zracjonalizować, ale nie potrafią poradzić sobie w obliczu codziennych, małych irytujących drobiazgów, które w końcu przelewają czarę goryczy i doprowadzają do wybuchów gniewu i złości. Taka eskalacja negatywnych uczuć może być niebezpieczna, ale jeszcze gorsze jest tłumienie w sobie złości, które odbija się na naszym systemie nerwowym i może nawet prowadzić do załamania nerwowego.

Kiedy czujemy, że kiepsko radzimy sobie z codziennymi obowiązkami i znacząco spada nam nastrój, warto działać szybko. Czasem wystarczy rozmowa z bliską osobą, która potrafi nas wysłuchać bez oceniania. Na ogół potrzeba wielu takich regularnych rozmów. Niektóre osoby jednak wolą poszukać profesjonalisty, dlatego psycholog online to sposób na to, aby dość szybko uzyskać wsparcie. Pierwsze rozmowy z obcym człowiekiem nawet specjalistą, mogą być dosyć trudne, dlatego zadaniem psychologa jest zbudowanie pozytywnej relacji, w której będziemy dobrze się czuli. Dzięki temu nie będziemy mieli obaw, że nasze postępowanie zostanie pochopnie osądzone.

Wsparcie od psychologa bez konieczności wychodzenia z domu

Niektóre osoby bardzo denerwują się pewnymi sytuacjami. Inni natomiast podobne wydarzenia przyjmują na spokojnie. Warto nauczyć się odpowiedniej postawy, która będzie sojusznikiem w naszych codziennych problemach. Czasami przejmujemy się, że ktoś nas źle potraktował, więc doszukujemy się winy w sobie. Tak naprawdę jednak ktoś mógł po prostu mieć zły dzień lub sam potrzebował odreagować, dlatego jego reakcja była przesadzona i odbiła się na nas. Kiedy trudno nam zracjonalizować sobie postępowanie swoje i innych, warto skorzystać ze wsparcia psychologa online lub stacjonarnie. To zupełnie naturalne, że dbamy o swoje ciało,  a czy dbamy o swój umysł i emocje? To właśnie nasz sposób myślenia jest esencją życia i tego, jak wygląda nasza codzienność. Dlatego warto dbać o swój umysł i duszę.

Wszyscy kierujemy się pewnymi schematami. Czasem zdajemy sobie sprawę, że w pewnym stopniu ponosimy odpowiedzialność za to, co dzieje się w naszym życiu, ale mimo tej świadomości jest nam trudno wszystko poukładać. Czasem kłopotem są nasze lęki czy zmartwienia. Ogromne znaczenie ma to, jak zostaliśmy wychowani. Oczywiście nie chodzi o to, by przenosić winę i odpowiedzialność na rodziców, ale zrozumienie przyczyn naszego postępowania może być bardzo pomocne.