Nasiona Marihuany

Nasiona marihuany typu Indica oraz Sativa. Jaka jest różnica?

Czy znasz odmianę Cannabis Indica oraz Cannabis Sativa?

Każdy z całą pewnością słyszał już w swoim życiu o bardzo szerokiej gamie korzyści, które zapewnia zażywanie marihuany. Jednak pomimo wszystko wiele osób nie wie, że istnieją dwa odmienne typy właśnie marihuany. Plantatorzy, którzy są już doświadczeni, to bez problemu odróżnią Cannabis Indica jak i także nasiona marihuany Cannabis Sativa. Niektórym hodowcom udało się połączyć wszystko co najlepszy z tych właśnie dwóch odmian i stworzyć hybrydę z bardzo wieloma niezwykłymi cechami.

Nasiona marihuany – Cannabis Sativa

TanieSianieJeśli chodzi o nasiona marihuany Sativa, to wywodzą się one tylko i wyłącznie z miejsc, w których panuje bardzo ciepły klimat. Jednocześnie sezon tak zwany wegetacyjny jest bardzo długi oraz zapewnia jednocześnie bogaty urodzaj. Wiele szczepów pochodzi z takich miejsc jak Indie, Tajlandia, Meksyk jak i także Kolumbia. Na pewno to co odróżnia nie nasiona marihuany, a już roślinę Sativa od Indica to sama budowa rośliny. Różnią się także wysokością oraz czasem dojrzałości konkretnie w warunkach indoor. Szczepy czyste Sativy na pewno potrzebują bardzo dużo czasu do zakończenia już swojego kwitnienia. Roślina jednak nagradza swoich growerów szczytami naprawdę strzelistymi, które są naprawdę cenione. Sativa jest świetna zarówno do outdoor jak i także do indoor. Zapewnia bardzo terapeutyczny haj. Ceniona jest szczególnie przez użytkowników całodniowych, którzy jednak potrzebują medykamentu, który zapewni im ulgę.

Nasiona marihuany Cannabis Indica

Skoro zostało już powiedziane co nie co o Cannabis Sativie, to należy a przynajmniej wypada powiedzieć co nie co o Cannabis Indica. Ojczyzną Indica są góry w Afganistanie, Pakistanie oraz w Indiach. Odmiany nasion marihuany Indica są także nazywane potocznie indyjkami. Odmiana ta nadaje się do uprawy przez hodowców metodą indoor. Zwykle osoby te chcą zoptymalizować swoje plony. Zbiory rozpocząć można już po sześciu tygodniach. Można zatem zebrać więcej plonów w zdecydowanie krótszym czasie. Indica jest także znana z bardzo relaksującego haju. Dzięki temu rośliny mają wyższy wskaźnik CBD. Wiadomo przecież, że THC może wywołać (i zwykle wywołuje) niepokój. Odmiany te są najczęściej niewysokie. W wielu regionach do produkcji haszyszu właśnie się je wykorzystuje. Najczęściej jest to tak ze względu na ich bardzo wysoką moc oraz naprawdę olbrzymie ilości trychomów.

Podsumowanie

Każdy hodowca w momencie rozróżnienia już Sativy od Indicy i odwrotnie, wie jakie oczekiwania może stawiać swojej roślinie. Każdy także będzie mógł dokonać wyboru jakie roślin chcą uprawiać i na które ostatecznie się zdecydują. Nie można nikogo do czegoś przekonywać, ponieważ jest to już kwestia gustu oraz także kwestia przyzwyczajeń. Są wśród nas zarówno zwolennicy odmian Sativa jak i także z całą pewnością znajdą się zwolennicy Indicy. Obie odmiany należy przetestować i przekonać się o cechach charakterystycznych jak i także oczywiście o ich działaniu.