Leczenie kanałowe Kraków

Czym jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe, inaczej zwane leczeniem endodentycznym, to metoda leczenia stanów zapalnych miazgi zębowej. Polega ona na całkowitym usunięciu miazgi zębowej, która została zmieniona na skutek choroby, z kanałów oraz komory zęba. Zabieg ten przeprowadza się w znieczuleniu. Kolejnym etapem jest dezynfekcja tak przygotowanego zęba i wypełnienie go przeznaczonym do tych celów materiałem (często używa się w tym celu gutaperki). Całość leczenia kanałowego, powinna być monitorowana radiologicznie, Leczenie Kanałowe Kraków, to szansa na ocalenie zęba przed wyrwaniem.

Cele i efekty leczenia

Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadakch, kiedy próchnica wniknęła tak głęboko w strukturę zęba, że jedyną szansą na jego uratowanie jest usunięcie miazgi oraz nerwu chorego zęba. Ząb poddany leczeniu kanałowemu, może pozostać w jamie ustnej przez bardzo długi czas, nie dając żadny ch niekorzystnych objawów. Niezwykle ważne jest zachowanie sterylnosci podczas leczenia kanłowego zęeba, ponieważ nieprawidłowo wykonany zabieg endodoncji, może dać poważne skutki uboczne jak np. zapalenie tkanek okołowierzchołkowych, co może skutkować koniecznością usunięcia zęba.

Leczenie Kanałowe Kraków, powtórna endodoncja

Leczenie kanalowe jest obecnie bardzo popularną metodą leczenia zębów i jest dostępne właściwie w każdym gabinecie stomatologicznym. Możiwe jest obecnie też wykonanie zabiegu powtórnej endodoncji, co może być konieczne w przypadku zębów, któr były leczone kanałowo dawno temu, starymi metodami, które nie zawsze pozwalały na efektywne i dokładne usunięcie chorej miazgi zębowej. Dlatego aby uniknąć usunięcia zęba, można zdecydować się na zabieg powtórnej endodoncji, ktory pozwoli usunąć stare mareriały wypełniające wnętrze zęba, doczyścić kanał zęba i powtórnie go wypenić. Zastosowanie współczesnych technologii w postaci mikroskopu, ultradźwięków czy też endometru, pozwala na dokładne i precyzyjne przygotowanie i wypełnienie leczonego powtórnie kanałowo zęba.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*