Impotencja psychogenna – problemy z erekcją na tle psychicznym

Impotencja

Termin impotencja oznacza brak możliwości współżycia seksualnego wywołany różnymi czynnikami. Termin ten przedostał się do mowy potocznej i zyskał nieco pejoratywne znaczenie. Impotent – tak mówimy o mężczyźnie, który obawia się kobiet. Mówimy nieco drwiąco i prześmiewczo. Tymczasem, zaburzenia potencji seksualnej są bardzo poważnym problemem. Wbrew obiegowym opiniom, problem ten dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Męskie kłopoty z potencją mogą wynikać na przykład z problemów z erekcją. Mogą być też wywołane zbyt niskim libidą, czyli pożądaniem i ochotą na seks. Impotencja może też być skutkiem przedwczesnego wytrysku, który zniechęca mężczyznę do podejmowania kolejnych kontaktów z kobietami. Impotencja psychogenna. O impotencji psychogennej mówimy głównie w odniesieniu do mężczyzn w młodym wieku. Panowie dojrzali i starsi mają zazwyczaj kłopoty z potencją wywołane czynnikami organicznymi takimi jak choroby układu moczowego lub schorzenia ogólnoustrojowe.

Impotencja psychogenna

Impotencja psychogenna ma miejsce wówczas, gdy mężczyzna niezdolny jest do współżycia seksualnego, a dokonane badania nie wykazują żadnej organicznej przyczyny tego stanu. U mężczyzn w młodym wieku psychogenne mogą być zaburzenia erekcji. Erekcja blokowana jest z powodu silnych emocji wynikających z doświadczanego napięcia i stresu. Mogą ją również blokować obawy przed ośmieszeniem się w oczach partnerki lub niesprawdzeniem się w łóżku. Psychicznymi przyczynami męskich kłopotów seksualnych mogą być wszelkie kompleksy i brak poczucia własnej wartości. Erekcję mogą też blokować lęki przed zapłodnieniem, wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Problemy z erekcją na tle psychicznym

Problemy z erekcją mogą być powodowane także przez nerwicę, czyli zaburzenia lękowe. Działa tu mechanizm błędnego koła. Mężczyzna obawia się porażki i erekcja jest zaburzona. Zaburzona erekcja i związane z tym kłopoty w relacjach z kobietami sprawiają, że mężczyzna jeszcze bardziej boi się porażki. Objawy nerwicowe nasilają się. Czynniki psychiczne nie tylko powodują kłopoty z erekcją, ale stoją również za przedwczesnym wytryskiem.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*